Nasza oferta oprogramowania WWW

Nazwa Joomla w języku suahili oznacza razem! i czyta się ją w przybliżeniu jak dżumla. Już samo okeślenie RAZEM, oznacza, że oprogramowanie Joomla służy do wspólnej pracy na rzecz utworzenia i publikacji informacji. Projekt Joomla! został załozony w roku 2005 i od tej chwili rozwija się na całym świecie.1Akronim CMS pochodzi od nazwy angielskiej - Content Managment System, co należy tłumaczyć jako System Zarządzania Treścią. Dzięki właśnie takiej budowie Joomla! jest przyjazna dla użytkownika i umożliwia grupową pracę na serwisem.Ze względu na swoją budowę i przeznaczenie CMS Joomla! posiada szereg cech odróżniających ją od klasycznych serwisów opartych o statyczne strony WWW.

Do takich cech należą:

  • Oddzielenie warstwy prezentacyjnej od warstwy programistycznej.
  • Obsługa praktycznie wszystkich zadań wprost z ulubionej przeglądarki internetowej.
  • Praktycznie nie oraniczone możliwości dostosowania do własnych potrzeb i zastosowań
  • Prosta obsługa i aktualizacja on-line.
  • Wszystkie istotne dane przechowywane są w bazach danych.
  • Strona administracyjna oddzielona od strony użytkowej i zabezpieczona.
  • Zintegrowany system kopii zapasowych.
  • Możliwość uzyskania dodatkowych funkcji poprzez instalację wtyczek.

Panel administracyjny (zarządzanie treścią serwisu)

Panel Administracyjny - Tworzenie treści serwisu
Często zdarza się, że użytkownik posiada wiedzę z zakresu tematu jaki chce przedstawić w internecie, natomiast sam proces wprowadzania tych informacji, jest dla niego trudny i niezrozumiały. Przez lata naszego doświadczenia i współpracy z różnymi osobami, opracowaliśmy sposób na maksymalne uproszczenie procesu tworzenia i prezentacji treści zarówno tekstowych, jak i graficznych.

Teraz klient otrzymuje narzędzie dopasowane wprost do zadań jakie musi wykonać, aby opublikować w internecie zakładane treści i elementy graficzne. Wystarczy, że posiadasz umiejętności w obsłudze popularnych pakietów biurowych takich jak MS Office, LibreOffice. Oprogramowanie dostarczone przez naszą firmę do złudzenia przypomina te edytory i działa w podobny sposób, zatem odoba posiadająca podstawowe umiejętności z zakresu edytorstwa, śmiało poradzi sobie ze stworzeniem konkretnej podstrony swojego serwisu internetowego.

Również zarządzanie położeniem poszczególnych bloków jest niezwykle proste. Osoba pokrótce zaznajomiona z zasadami i sposobem zarządzania blokami informacyjnymi, może przebudować serwis wg. własnych koncepcji i upodobań.

Kolejnym autem używania naszego oprogramowania, jest podział użytkowników na prawa dostępu jakie posiadają podczas tworzenia treści w serwisie. Generalną zasadą jest fakt, że użytkownik którego zadaniem jest wprowadzanie np. nowych opisów towarów lub usług, nie powinien posiadać dostępu do tworzenia nowych użytkowników, zarządzania bezpieczeństwem serwisu, lub przemieszczania poszczególnych bloków nie wspominając już o fakcie instalacji dodatkowych funkcji serwisu. Dlatego proponowane brzez nas rozwiązanie, oparte jest o prawa dostępu użytkownika i grupu do danych zasobów serwisu. Zatem poszczególnu użytkownicy widzą i działają w zakresie i obszarze skrojonym wprost do zadań jakie wykonują.

Przypisy:
1. Joomla! - Wikipedia Wolna encyklopedia
Wszystkie prezentowane tzw. zrzuty ekranowe objęte są ochroną prawną ich twórców i użyte zostały wyłącznie w celach prezentacyjnych oprogramowania Joomla!