Serwisy internetowe PIX Lite

PIX Lite - oprogramowanie wielu możliwości
Serwisy PIX Lite to marka opracowana przez naszą firmę. Na przestrzeni lat, obsługując szereg klientów biznesowych i instytucjonalnych zauważyliśmy, że część z zamawiających nie wymaga specjalistycznego i rozbudowanego oprogramowania umożliwiającego szereg modyfikacji i zmian w trakcie użytkowania. Dlatego też opracowaliśmy wspólnie oprogramowanie, które umożliwia prezentacje danej treści w sposób atrakcyjny, a jednocześnie sam silnik jest najprostszym z możliwych rozwiązań w oparciu o język programowania PHP (obecnie PHP 7.3), Javascript i wykorzystujący możliwości samego serwera WWW.
W ten oto sposób powstał PIX Lite, oprogramowanie proste i skuteczne, nie wymagające stałego dozoru technicznego, konserwacji oprogramowania a co najważniejsze znacznych wymagań serwerowych i hostingowych.
Przyładem na działanie serwisu opartego na PIX Lite jest niniejszy serwis, który został zbudowany w taki sposób, aby zaprezentować jak najwięcej możliwości jakie dostarcza oferowane oprogramowanie. Kolejnym przykładem może być serwis demonstracyjny, gdzie można zapoznać się z szeregiem rozwiązań jakie można zastosować podczas prezentacji usług lub produktów.
Omawiane oprogramowanie w przeciwieństwie do innych rozbudowanych serwisów internetowych nie posiada stałej i niezmiennej struktury. Zbudowany jest z modułów które są dostarczane do konkretnego serwisu, zatem nie istnieje niebezpieczeństwo umżliwiające dostęp osób niepowołanych poprzez istniejący i "zapomniany" moduł, który nigdy nie był używany. Przyjęcie takich zasad umożliwiło stworzenie bezpiecznego i stabilnego oprogramowania serwisu internetowego

.

Dla kogo jest PIX Lite

PIX Lite przeznaczone jest dla firm i instytucji pragnących przedstawić jedno lub kilka zagadnień lub ofert i w ten sposób dotrzeć do klienta. Jest to pewnego rodzaju wizytówka lub prezentacja oferty lub projektu. Oczywiście używając określenia, że silnik jest najprostszy nie mamy tu na myśli serwisu statycznego. PIX Lite z racji języka w jakim został napisany jest w pełni dynamicznym oprogramowaniem wchodzącym w razie potrzeby w interakcję z użytkownikiem.

PIX Lite na komputerach i smartfonach

Oprogramowanie PIX Lite jest wpełni responsywnym silnikiem umożliwiającym prawidłowe wyświetlenie serwisu zarówno na komputerach PC, laptopach jak i tabletach oraz smartfonach. Jeżeli chcesz sprawdzić w jaki sposób działa oprogramowanie PIX Lite, zapraszamy do serwisu demonstracyjnego »

Wsparcie dla osób z dysfunkcją wzroku

Firma Jaronet&WebVision to firma troskliwa. Tworząc swoje oprogramowanie nie zapominamy o osobach z dysfunkcjami, dlatego też nasze oprogramowanie posiada szereg ułatwień i usprawnień umożliwiających zapoznanie się z treścią serwisu jak najszerszej grupie internautów. Naszą politykę w tym zakresie realizujemy na kilku płaszczyznach. Przede wszystkim staramy się aby dostarczone oprogramowanie było zgodne z wytycznymi WCAG 2.0. Oczywiście nie jest możliwym, aby zastosować się w 100% do zgodności bez utraty przynajmniej części funkcji lub treści projektowanego serwisu. Dlatego też skupiliśmy naszą uwagę na dostępności serwisu i możliwości odczytania osobom z różnymi dysfunkcjami wzrokowymi.

Dostosowanie do czytnika ekranowego w Mozilla Firefox

Wychodząc na przeciw wszystkim nowoczesnym przeglądarkom internetowym, dostosowujemy ich funkcje i możliwości w taki sposób, aby serwis WWW był możliwy do oczytania za pomocą wbudowanych narzędzi. W obecnej chwili funkcje wspierające dla osób z różnymi stopniami niepełnosprawności wzroku posiadają przeglądarki Mozilla Firefox, oraz Microsoft Edge, które umożliwiają odczytywanie właściwie wykonanego serwisu internetowego zarówno poprzez interfejs wzrokowy, jak i poprzez wbudowanego lektora.

W jaki sposób zbudowany jest serwis PIX Lite

Serwisy oparte o technologię PIX Lite posiadają stałą strukturę opartą na kilku elementach:

  • Szablon serwisu zwany również designem, czyli ogólny wygląd całego serwisu w który wkomponowana zostaje treść.
  • Treść serwisu oparta nie na klasycznej bazie danych a na plikach zawierających treść serwisu.
  • Stylach – które umożliwiają zarówno przypisanie wyglądu dla szablonu, jak i opisują wygląd i zachowanie poszczególnych elementów treści jaką wprowadzimy do serwisu.
  • Elementów dodatkowych – na które składa się np. JavaScript, dodatkowe oprogramowanie napisane w języku PHP i tym podobne elementy.

Przykładowe szablony oprogramowania PIX Lite

Zobacz serwis PIX Lite w wersji demonstracyjnej

Zasady licencjonowania i udostępnienia oprogramowania

Ze względu na swoją specyfikę działania i zastosowane rozwiązania, oprogramowanie PIX Lite podlega kilku zasadom.

  • Oprogramowanie nie posiada stałej ceny. Wartość oprogramowania składa się z wielu czynników podlegających negocjacjom i ustaleniom. Wynika to ze specyfiki samego oprogramowania. PIX Lite to idea a nie towar który można wycenić na podstawie innych podobnych towarów.
  • Oprogramowanie nie podlega sprzedaży (licencjonowania) poza serwery firmy Jaronet&WebVision.
  • Serwis PIX Lite budowany jest z modułów dla konkretnego projektu (zlecenia), zatem przebudowa w trakcie użytkowania podlega osobnym negocjacjom.
  • Oprogramowanie PIX Lite dostępne jest wyłącznie na zasadach komercyjnych, zatem klient po zakonńczonym okresie abonamentowym otrzymuje wyłącznie materiały stanowiące własność intelektualną jaką dostarczył do realizacji lub w trakcie użytkowania oprogramowania.